Morova Organomineral Gübre

Morova Organomineral Gübre

Tarımsal ürünleriniz için daha uzun raf ömrü

  • KOSGEB'in “AR-GE Inovasyon” proje desteği ile “Zeytin Posası Suyundan” Morova Organomineral Gübre üretilmiş ve Raf Ömrü daha uzun Tarımsal Ürünlerin elde edildiği görülmüştür.
  • Bu bilgi; ADÜ Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Saime Seferoğlu ile “Marul” yetiştiriciliğindeki çalışmalarında ve ADÜ Sultanhisar MYO. Öğretim Üyesi Nalan Akaroğlu ile “Çilek” yetiştiriciliği üzerine yapılan araştırma ve uygulama çalışmalarında ortaya çıkmıştır.
  • Özet Rapor: “Zeytin Posası Suyu” farklı organik materyallerle (hayvan dışkısı, peynir altı suyu... vb) karıştırılarak “Organik Gübre” elde edilmiş ve hasıl olan bu gübre, mineral gübrelerle birlikte “Organomineral Gübre” olarak kullanılmıştır. Bu materyal ile Çilek ve Marul bitkilerinin gelişmesine etkisi araştırılmıştır. Yapılmış olan çalışmalarda Kullanılan “Morova Organomineral Gübre”nin bitki gelişimi ve ürün miktarına olumlu etkileri olduğu belirlenmiştir. Ayrıca yetiştirilen ürünlerin raf ömrü üzerine de etkili olduğu gözlemlenmiştir.
  • Ürün hakkında detay bilgi ve siparişleriniz İçin bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ÜRÜN HAKKINDA

Beğenebileceğiniz Diğer Ürünlerimiz

1 Lt Sızma Zeytinyağı

5 Lt Sızma Zeytinyağı

Lüx Biokütle Yakıt

Lisanslı “Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesis” yatırımlarınızın KOSGEB, GEKA, TKDK, TÜBİTAK, Ekonomi Bakanlığı ve AB..vb  kurumlar tarafından %50-75  ine kadar  hibe kapsamında desteklenmekte olduğunu biliyor musunuz ? Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru

Morova A.Ş  |  Tüm hakları saklıdır ©. Kopyalanamaz.